لوگو دکتر زخم
لوگو دکتر زخم

همه چیز در مورد زخم های دیابتی

همه چیز در مورد زخم های دیابتی

هنگامی که فرد مبتلا به دیابت است ،  روند بهبودی زخم ها طولانی تر می شود ، این امر می تواند خطر ابتلا به عفونت و سایر عوارض در حال رشد را افزایش دهد.

فردی که به خوبی، دیابت خود را مدیریت می کند ، می تواند میزان بهبودی زخم ها را بهبود بخشد و احتمال ابتلا به عفونت شدید را کاهش دهد.

دیابت و ترمیم زخم

برای مبتلایان به دیابت ، زخم ها آهسته تر بهبود می یابند و مستعد ابتلا به عفونت هستند.زخم ها ، بریدگی ها و سوختگی های جزئی در این افراد بسیار خطرناک است و لازم است حتما جدی گرفته شوند، زیرا برای مبتلایان به دیابت ، این آسیب ها می تواند به مشکلات جدی سلامتی منجر شود.

بسیاری از مبتلایان به دیابت ، زخمهایی ایجاد می کنند که سرعت آنها کم است ، یا هرگز بهبود نمی یابند، بعضی اوقات ممکن است عفونت ایجاد شود.

همه چیز در مورد زخم های دیابتی
همه چیز در مورد زخم های دیابتی

عفونت می تواند در بافت و استخوان در نزدیکی زخم یا مناطق دورتر بدن گسترش یابد. در برخی موارد و بدون مراقبت اورژانس ، یک عفونت می تواند تهدید کننده زندگی باشد یا حتی ممکن است کشنده باشد.

حتی وقتی عفونت در زخم ایجاد نشود ، بهبودی آهسته می تواند بر سلامتی و کیفیت کلی فرد تأثیر منفی بگذارد. قطع یا آسیب دیدگی در پاها، تهدید  جدی برای زندگی فرد باشد .

ضروری است افرادی که به دیابت مبتلا هستند ، قند خون خود را کنترل کنند تا خطر زخم ها و عوارض آن آهسته بهبود یابد .

طبق برخی گزارش ها ، زخم های پا در حدود 1 نفر از 4 نفر مبتلا به دیابت بروز می کند. زخم های پا زخم های دردناکی هستند که در نهایت می توانند منجر به قطع عضو شوند.

دکتر زخم بهترین کلینیک درمان زخم در تهران به صورت فوق تخصصی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.

به منظور برقراری ارتباط با دکتر زخم از راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس: ۲۲۰۷۳۱۲۵ ۰۲۱ / ۵۲۴۸۰۲۴۰۹۳۹ و صفحه اینستاگرام

عواملی که ممکن است  سبب بروز زخم های دیابتی شود:

اختلال در عرق کردن

پوست خشک و ترک خورده

عفونت های ناخن پا

ناهنجاری های پا

عوامل دیگر که دیابت در بهبود زخم تأثیر می گذارد عبارتند از:

کاهش تولید هورمونهای رشد و ترمیم

کاهش تولید و ترمیم عروق خونی جدید

ضعیف شدن سطح پوست

کاهش تولید کلاژن

رضایت بیمار از کلینیک دکتر زخم

بیمار تقریبا دو سال است  که مبتلا به دیابت است، که بر اثر حادثه ای، ساق پایش آسیب دید، و دچار سلولیت و عفونت شدند . پس از مراجعه به دکتر زخم و بررسی هایی که در این کلینیک درمان زخم  انجام شد، مشخص شد  که  عفونت به استخوان رسیده است . برای درمان، انجام جراحی و دوره هایی همچون وکیوم تراپی تجویز شد .  بعد از گذشت 6 ماه از درمان ، بیمار کاملا درمان شد.

لوگو دکتر زخم

کلینیک دکتر زخم

کلینیک دکتر زخم فعالیت خود را در خصوص درمان تخصصی انواع زخم و اسکار از سال 1388 با تکیه بر دانش نوین آغاز کرده است. از جمله متخصصین حوزه های درمانی کلینیک، کارشناسان متخصص زخم، جراحان پلاستیک ترمیمی، جراحان عمومی، ارتوپدی، عفونی و داخلی می باشد. توجه داشته باشید که متخصصین حاذق در این کلینیک با به کارگیری جدید ترین ابزار ها و تجهیزات پزشکی در جهت درمان انواع زخم باعث شده اند تا نتایج مطلوب و ارزشمندی حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا