لوگو دکتر زخم
لوگو دکتر زخم

 درمان PRP

 درمان PRP

به منظور درمان زخم های مزمن ، تکنیک های زیادی وجود دارد. استفاده از تکنیک درمان PRP ، برای درمان زخم های ناحیه ی پا مخصوصا درمان زخم پای دیابتی ، بسیار شایع می باشد.

درمان PRP تکنیکی مقرون به صرفه می باشد و در ایجاد عوامل ضروری رشد به منظور ترمیم و بهبودی زخم ، نقش بسزایی را ایفا می کند.

 دکتر زخم  به صورت فوق تخصصی با تکیه بر دانش نوین درمان انواع زخم و استفاده از متخصصین مختلف درحوزه های درمانی ، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.

به منظور برقراری ارتباط با دکتر زخم از راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس:   ۲۲۰۷۳۱۲۵ ۰۲۱   /   ۵۲۴۸۰۲۴۰۹۳۹    و  صفحه اینستاگرام

درمان PRP چیست؟

در درمان PRP از فرد نمونه ی خونی تهیه می شود. بعد از خونگیری ، غلظت پلاکت خون را بررسی می کنند و آن را به 3 تا 5 برابر اولیه افزایش می دهند. پلاکت ها دارای سیتوکین می باشند که  در ترمیم زخم ها نقش مهمی دارند، همچنین پلاکت ها حاوی عوامل موثر در رشد بافتی Growth Factor  نیز می باشند.

همچنین پلاکت ها با تاثیرگذاری بر تکثیر و تمایز یاخته ای در بافت پوستی باعث تحریک ساخته شدن؛ کلاژن ، الاستین ، ماده ی بین سلولی و به دنبال آن ایجاد عروق جدید، می شوند.

پلاکت ها درهنگام آسیب های بافتی ، در محل زخم تجمع می یابند و با ایجاد سد و پلاک پلاکتی ، از خونریزی عروق جلوگیری بعمل می آورند.

در درمان PRP ، پلاسمای خون که از طریق خونگیری از فرد تهیه شده است را مورد آزمایش قرار می دهند و پلاکت های موجود در نمونه را تغلیظ می کنند.

درمان PRP
درمان PRP

در درمان PRP ، پلاکت ها و سایر مواد موثر در روند بهبودی زخم را توسط سرنگ های مخصوص به فرد تزریق می کنند. با تزریق PRP ، عمل تحریک بافتی و ترمیم و بهبودی زخم آغاز می گردد. با توجه به حساسیت تزریق PRP توصیه می شود تا به دنبال بهترین کلینیک درمان زخم باشید ، تا بتوانید از تزریق PRP نتیجه ی باکیفیت و رضایت بخشی کسب کنید.

مزایای درمان PRP

  • در این روش درمانی ، نمونه ی خونی از خود بیمار تهیه می شود و از انتقال بیماری های خونی مانند : HIV ، هپاتیت و … جلوگیری بعمل می آید.
  • این تکنیک بصورت بسته و با لوازم یکبار مصرف ، صورت می گیرد و محیط اطراف زخم و تزریق PRP کاملا استریل می باشد.
  • به منظور نتیجه دهی موثر تر و کارآمد تر ، لازم است این تکنیک طی چند جلسه ی درمانی انجام گیرد.

کاربردهای تزریق PRP

از میان کاربردهای موثر تزریق PRP می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درمان و ترمیم زخم های قدیمی ، مانند درمان زخم سوختگی ، بریدگی و …
  • سرعت بخشی به بهبود شکستگی های استخوانی و ترمیم آسیب های غضروفی
  • درمان زخم های مزمن
  • درمان ریزش مو
  • هم چنین این تکنیک در رفع مشکلات پوستی مانند چین و چروک و… نیز موثر می باشد.

لوگو دکتر زخم

کلینیک دکتر زخم

کلینیک دکتر زخم فعالیت خود را در خصوص درمان تخصصی انواع زخم و اسکار از سال 1388 با تکیه بر دانش نوین آغاز کرده است. از جمله متخصصین حوزه های درمانی کلینیک، کارشناسان متخصص زخم، جراحان پلاستیک ترمیمی، جراحان عمومی، ارتوپدی، عفونی و داخلی می باشد. توجه داشته باشید که متخصصین حاذق در این کلینیک با به کارگیری جدید ترین ابزار ها و تجهیزات پزشکی در جهت درمان انواع زخم باعث شده اند تا نتایج مطلوب و ارزشمندی حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا