لوگو دکتر زخم
لوگو دکتر زخم

درمان زخم ناشی از تصادف

درمان زخم ناشی از تصادف

درمان زخم ناشی از تصادف امروزه با گسترش علم پزشکی ، از راه های مختلفی انجام می شود.

در این مقاله به درمان زخم ناشی از تصادف می پردازیم.

درهنگام تصادف ممکن است صدمه و آسیب هایی متحمل افراد شود. زخم های ایجاد شده درطی تصادف که اصطلاحا زخم های تروماتیک  نیز نام دارند، معمولا با ایجاد برش ، آسیب دیدگی بافت ها و ایجاد زخم هایی در بافت های پوستی و یا سوراخ شدن پوست، ظاهر می شوند.

زخم های ناشی از تصادفات متنوع می باشند. در زیر به پاره ای از این زخم ها اشاره می کنیم.

  • زخم حاد
  • انواع بریدگی ها
  • زخم نفوذی ( سوراخ شدگی های بافتی)

 دکتر زخم  به صورت فوق تخصصی با تکیه بر دانش نوین درمان انواع زخم و استفاده از متخصصین مختلف درحوزه های درمانی ، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.

به منظور برقراری ارتباط با دکتر زخم از راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس:   ۲۲۰۷۳۱۲۵  ۰۲۱   /   ۵۲۴۸۰۲۴۰۹۳۹    و     صفحه اینستاگرام

زمانی که بافت پوستی ، دریده (پاره پاره) شده باشد، و سطح پوست ناهموار شده باشد، زخم حاد ایجاد می گردد. در این نوع از زخم های ناشی از تصادفات ، معمولا محتویات خارجی مانند: شن و ماسه و سایر اشیاء موجود در اطراف فرد در هنگام تصادف دیده می شود. در این زخم ها، معمولا لایه های زیرین پوست ، به راحتی دیده نمی شوند.

زخم بریدگی نیز زخمی است که ، در اثر اعمال ضربه ی شدید به بافت پوستی ایجاد می شود.

زخم های نفوذی، نمونه های شدید و عمیق زخم های ناشی از تصادف هستند. در این زخم ها ، بافت های پوستی سوراخ می شوند و آسیب های جدی ای متوجه بافت های پوستی و عروق خونی و… می شود.

درمان زخم ناشی از تصادف
درمان زخم ناشی از تصادف

علل ایجاد زخم تروماتیک

معمولا زخم های ناشی از تصادفات را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • ایجاد برش های پوستی ( مانند بریدن پوست توسط چاقو و…)
  • سایش پوستی ( تراشیده شدن پوست بدن توسط سطوح خارجی مانند: شیشه ، فلز و…)
  • در تصادفات موتوری ، تنوع زخم های ایجاد شده زیاد است. به طور مثال ممکن است بدن فرد دچار شکستگی شود و زخم های متعددی در بافت پوستی آن ایجاد شود.
  • زخم های ناشی از گلوله : در این زخم ها در محل ورود گلوله و خروج آن از بدن فرد، زخم هایی ایجاد می شود که اصطلاحا زخم های دوطرفه نامیده می شوند.
  • گزیده شدن توسط حیوانات، که در این مورد ؛ امکان ایجاد زخم در پوست و بافت های پوستی وجود دارد.

درمان زخم ناشی از تصادف

بسته به نوع و شدت زخم های ایجاد شده، راهکارهای درمانی متنوعی، وجود دارد. بطور مثال: شستشوی زخم و عفونت زدایی آن ( در زخم های سطحی و ساده) و یا جراحی ( در آسیب های شدید بافتی ، که نیاز به بخیه زدن و … دارند.)

توصیه می شود به منظور درمان زخم های ناشی از تصادف ، به مراکز درمانی معتبر و متخصصین مجرب مراجعه کنید. مرکز درمانی دکتر زخم ، دارای کادر تخصصی در زمینه ی درمان انواع زخم ها است ، که با بروزترین و پیشرفته ترین تجهیزات درمانی ، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.

سایر مقالات ارائه شده توسط دکتر زخم:

درمان اسکار 

درمان زخم سوختگی

درمان زخم عروقی

لوگو دکتر زخم

کلینیک دکتر زخم

کلینیک دکتر زخم فعالیت خود را در خصوص درمان تخصصی انواع زخم و اسکار از سال 1388 با تکیه بر دانش نوین آغاز کرده است. از جمله متخصصین حوزه های درمانی کلینیک، کارشناسان متخصص زخم، جراحان پلاستیک ترمیمی، جراحان عمومی، ارتوپدی، عفونی و داخلی می باشد. توجه داشته باشید که متخصصین حاذق در این کلینیک با به کارگیری جدید ترین ابزار ها و تجهیزات پزشکی در جهت درمان انواع زخم باعث شده اند تا نتایج مطلوب و ارزشمندی حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا