کلینیک تخصصی درمان زخم

کلینیک تخصصی درمان زخم

بهترین کلینیک درمان زخم تهران، کدام است ؟ کلینیک های زخم استان تهران کدامند ؟ چه فعالیت هایی در کلینیک های تخصصی درمان زخم انجام  می شود ؟ آیا  فرآیند درمان  زخم  برای شما به کندی  پیش می رود؟

به این دلیل   که فرایند درمان زخم به نسبت کار بسیار حساسی است لازم است تا درمان انواع زخم توسط افراد متخصص در این  زمینه  صورت گیرد .  اما چگونه می توان بهترین مرکز درمان را  شناخت  و  اینکه چه خدماتی  باید در این مراکز ارائه گردد ؟  اگر  شما  هم  به دنبال  پاسخ این سوالات  هستید ادامه مطلب را مطالعه فرمایید .

کلینیک تخصصی درمان زخم

کلینیک تخصصی درمان زخم

چه خدماتی در کلینیک های درمان زخم ارائه می شود ؟

درمان زخم بستر

درمان زخم پای دیابتی

درمان زخم عفونی

درمان زخم با اوزون تراپی

درمان اسکار

درمان زخم عروقی

انواع جراحی های زخم

درمان زخم سوختگی

از بین بردن جای زخم  قدیمی

درمان زخم با پی آر پی

و…

این ها تنها تعدادی از خدمات  ارائه شده در کلینیک های تخصصی درمان زخم  در تهران می باشد .

فیلم درمان زخم بستر

درمان زخم

ترمیم  و درمان زخم  فرآیندی بسیار  پیچیده است  که در طی آن پوست  و بافت های  زیر آن  بعد از آسیب ، خود  را ترمیم می کنند .

مراحل ایجاد و ترمیم  زخم  را  می توان به مراحل زیرتقسیم بندی کرد :

لخته شدن خون

التهاب

رشد ، تکثیر و بازسازی بافت

روند بهبود زخم نه تنها  فرآیندی بسیار پیچیده است  بلکه شکننده نیز  می باشد و مستعد  قطع  عضو  و یا عدم موقعیت در روند درمان زخم نیز می باشد .

عواملی همچون،  دیابت ، بیماری  های وریدی  یا شریانی ، عفونت،  و یا کمبود  متابولیک  می توانند  در روند درمان زخم  اختلال ایجاد کنند .

کنترل و مراقبت از زخم  در روند درمان آن بسیار  تاثیر گذار است،  مراقبت از زخم  همچون تمیز نگه داشتن  زخم و  محافظت از بروز عفونت و  کنترل  آن  در روند درمان بسیار موثر است .

در کلینیک تخصصی درمان زخم  بسته به شرایط و نیاز بیمار روش های مختلفی برای درمان زخم ارائه می کنند .

دکتر زخم بهترین کلینیک درمان زخم در تهران به صورت فوق تخصصی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.

به منظور برقراری ارتباط با دکتر زخم از راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس: ۲۲۰۷۳۱۲۵ ۰۲۱ / ۵۲۴۸۰۲۴۰۹۳۹ و صفحه اینستاگرام

لخته شدن خون

در چند  دقیقه  اول  بعد  از  آسیب، پلاکت ها در خون شروع  به چسبیدن  به محل آسیب شده می کنند .  این روند  پلاک  ها را  فعال می کند. که این امر  سبب  ایجاد  لخته  خون می گردد، لخته های خون، از ایجاد خونریزی  بیشتر شکاف رگ جلوگیری می کند .

ایجاد التهاب

در این مرحله از زخم  سلول های آسیب دیده همراه با باکتری  ها و سایر  عوامل بیماری  زا  از بین می روند . فاکتور های  رشد  مشتق از پلاکت  در زخم آزاد می شود  که این امر  سبب  تکثیر  سلول ها در  مرحله تکثیر می گردد .

رشد  بافت  جدید

در این  مرحله رسوب کلاژن،  انقباض زخم، تشکیل  بافت  گرانول  و.. رخ می دهد . در طی انقباض زخم ، میوفیبروبلاستها  با چسباندن  لبه های  زخم  و انقباض  با استفاده  از  مکانیسم  شبیه  به سلول های  عضله صاف ، اندازه  زخم را کاهش می دهند .

بازسازی زخم

در حین بازسازی زخم ، کلاژن در امتداد  خطوط  تنشی  ساخته می شود.

فرایند ترمیم و بازسازی زخم  بسته به شرایط مختفی دارد  که بسته به  نوع زخم  و  وضعیت بیمار در کلینیک دکتر زخم  بهترین تصمیم  برای درمان  او  گرفته می شود .

پاسخ

2 × چهار =