درمان زخم بدخیم و سرطانی

درمان زخم بدخیم و سرطانی

آیا با اهمیت درمان زخم بدخیم و سرطانی آشنا هستید؟

چه زخم هایی بدخیم هستند؟ راه درمان زخم های بدخیم و سرطانی چیست؟ آیا درمان زخم بدخیم و سرطانی امکان پذیر است؟

در این مقاله سعی داریم تا راه های درمان زخم بدخیم و سرطانی را بررسی کنیم.

 دکتر زخم  به صورت فوق تخصصی با تکیه بر دانش نوین درمان انواع زخم و استفاده از متخصصین مختلف درحوزه های درمانی ، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.

به منظور برقراری ارتباط با دکتر زخم از راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس:   ۲۲۰۷۳۱۲۵ ۰۲۱   /   ۵۲۴۸۰۲۴۰۹۳۹    و  صفحه اینستاگرام

زخم سرطانی و بدخیم

معمولا حدود 5 تا 10 درصد از افراد ، در مراحل پیشرفته ی سرطان به زخم های بدخیم مبتلا می شوند. برخی از این زخم های بدخیم موجب بروز عوارض نامطلوبی مانند: عفونت ، خونریزی و … می شوند.

افرادی که تحت درمان سرطان قرار می گیرند ، معمولا در مراحل پیشرفته ی درمانی دچار عوارض نامطلوبی می شوند. طبق بررسی های انجام شده، فولیکول های مو، اولین مناطق تحت تاثیرات سوی روش های درمانی سرطان هستند؛ بعد از فولیکول های مو معمولا سلول های مغز استخوان و در مراحل بعدی سلول های پوشاننده ی مخاط بدن ، متاثر از روش های درمانی سرطان می شوند.

طبق تحقیقات انجام شده ، احتمال ایجاد زخم در سلول های پوشاننده ی مخاطی مانند: حفره ی دهانی و قسمت های مختلف دستگاه گوارش ، بسیار زیاد است.

افرادی که درگیر سرطان پستان ، سرطان پوست و سرطان استخوان هستند، بیشتر از سایرین در معرض زخم های بدخیم و سرطانی قرار می گیرند. بطور معمول سرطان هایی که بدون درمان رها می شوند ، در طی سال ها رشد می کنند و ممکن است به سطح پوست راه یابند که در این صورت ، پوست را سوراخ می کنند و بصورت یک زخم باز ، روی پوست ظاهر می شوند.

درمان-زخم-بدخیم-و-سرطانی

درمان-زخم-بدخیم-و-سرطانی

همچنین  زخم هایی که در طی درمان سرطان ایجاد می شوند، معمولا با پایان یافتن دوره ی درمانی ، ترمیم می شوند و بهبود می یابند. اما زخم هایی که در عضوهای سرطانی ایجاد می شوند ممکن است ، پایدار بمانند.

برخی از تکنیک های درمانی سرطان ، مانند رادیوتراپی یا پرتودرمانی ، نیز امکان ایجاد زخم در افراد سرطانی را تشدید می کند.

پیشگیری از زخم های بدخیم و سرطانی

معمولا داروهای خاصی به منظور جلوگیری و ممانعت از ایجاد واکنش های پوستی ، وجود ندارد. اما روش های مراقبتی وجود دارد که با رعایت آن ها می توان ایجاد این زخم ها را به تعویق انداخت.

توصیه می شود ، به هنگام ایجاد زخم های بدخیم ، به بهترین کلینیک درمان زخم  مراجعه کنید تا اقدامات لازم جهت درمان زخم های بدخیم و سرطانی را انجام دهید و از ایجاد عوارض نامطلوب تر جلوگیری بعمل آورید.

پاسخ

یازده + هجده =