بهترین کلینیک درمان زخم

بهترین کلینیک درمان زخم

آیا بهترین کلینیک درمان زخم را می شناسید؟

آیا به دنبال بهترین کلینیک درمان زخم می گردید؟

در این مقاله سعی داریم تا اهمیت درمان زخم را بیان و بهترین کلینیک درمان زخم را معرفی کنیم.

زخم یا جراحت

اصطلاحا در علم پزشکی به آسیب هایی که در طی آن بافت پوست دچار خراشیدگی، بریدگی ، سوراخ شدگی یا دریدگی ، پاره شدگی و یا التهاب و کبودی و… شود، زخم یا جراحت اطلاق می شود.

در تکمیل تعریف زخم می توان به این نکته اشاره کرد که جدا شدن اتصال بین سلولی از قسمتی از بافت پوست بدن را زخم تلقی می کنند. این زخم ها در اثر اتفاقات متفاوتی ایجاد می دهند و بسته به شرایط ایجاد راه های درمانی متفاوتی برای آن ها لحاظ می شود.

 دکتر زخم  به صورت فوق تخصصی با تکیه بر دانش نوین درمان انواع زخم و استفاده از متخصصین مختلف درحوزه های درمانی ، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.

به منظور برقراری ارتباط با دکتر زخم از راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس:   ۲۲۰۷۳۱۲۵  ۰۲۱   /   ۵۲۴۸۰۲۴۰۹۳۹    و     صفحه اینستاگرام

زخم ها معمولا به دو گروه ، زخم های باز و یا نوع بسته تقسیم و طبقه بندی می شوند. از زخم ها و جراحت های باز می توان به انواع بریدگی های پوستی و از جراحت های بسته می توان به انواع کبودی و کوفتگی ها و… اشاره کرد.

درمان زخم ها و رفع عوارض ناشی از آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است، که از میان این زخم ها می توان به موارد مهم زیر اشاره کرد.

بهترین کلینیک درمان زخم

بهترین کلینیک درمان زخم

1- درمان زخم بستر

زخم بستر یا همان زخم فشاری، زخم بازی است که در اثر وارد شدن فشار برای مدت زمان طولانی به نقاط آسیب دیده و جراحات، و در مناطق استخوانی ایجاد می شود. مفصل ران و لگن، پشت و زانوها از جمله این قسمت ها هستند.

زخم بستر در زمره ی جراحت های باز جای می گیرد. این زخم در اثر اعمال فشار به مدت طولانی به نقطه ای از بدن ، ایجاد می شود. شیوع این زخم ها در مناطقی از بدن که استخوانی می باشد بیشتر است. از محل های شایع ایجاد زخم بستر می توان به ، مفصل لگن و ران ، زانوها و… اشاره کرد.

درمان زخم بستر ، بسته به مرحله ی زخم ایجاد شده و عواملی همچون اندازه و عمق زخم ، متفاوت می باشد. راه درمانی ابتدایی در رفع این زخم، کاهش فشار وارد شده به نقطه ای که در آن زخم اتفاق افتاده است می باشد. همچنین استفاده از بالشت و یا تشک های مخصوص در این نواحی می تواند از شدت فشار وارده کم کند.

توصیه می شود، برای درمان زخم بستر ، به مراکز درمانی معتبر مراجعه کنید ؛ تا در همان مراحل ابتدایی اقدامات لازم جهت درمان این زخم را انجام دهید و از ایجاد عوارض نامطلوب و شدیدتر آن جلوگیری بعمل آورید.

2- درمان زخم پای دیابتی

بیماری دیابت از بیماری های شایع می باشد که افراد زیادی درگیر آن هستند. این بیماری سبب افزایش میزان قند خون می شود . اگر این بیماری مهار و کنترل نشود عوارض نامطلوبی را در پی دارد. یکی از عوارض مشهود این بیماری زخم پای دیابتی می باشد که در این حالت، امکان آسیب دیدن اعصاب پا وجود دارد. به همین منظور نیاز است تا افراد دیابتی تمامی موارد مراقبتی و نکات بهداشتی را رعایت کنند تا دچار عارضه ای نشوند.

زخم های دیابتی طبق عوامل و دلایل متفاوتی ظاهر می شوند. اما با ظاهر شدن زخم دیابتی نیاز است تا به موقع و از راه های مناسب ، زخم ایجاد شده درمان شود. درمان زخم پای دیابتی ، به منظور تقویت روند بهبودی و جلوگیری از ایجاد عفونت های بافتی صورت می پذیرد.

 

لازم به ذکر است که افراد دیابتی تمامی زخم های بافتی خود اعم از سطحی و عمقی را جدی تلقی کنند و در درمان به موقع آن ها کوشا باشند.

3- درمان زخم سوختگی

سوختگی جزء جراحت های شایع خانگی می باشد. معمولا کودکان بیشتر در معرض این جراحت قرار می گیرند. سوختگی ها درجات مختلفی دارند که بر اساس این درجات ، از راه های درمانی متفاوتی استفاده می شود. در اصطلاح سوختگی ، بیشتر به معنای آسیب های شدید و عمیق پوستی می باشد که ؛به دنبال آن سلول های پوستی می میرند. از این جهت درمان زخم سوختگی اهمیت ویژه ای دارد.

4- درمان زخم جراحی

زخمی که در اثر برش بافت پوستی در طی جراحی توسط تیغ و یا چاقوی جراحی ایجاد می شود، زخم جراحی نام دارد. این زخم ها در اندازه و سایزهای متفاوتی ایجاد می شوند و بسته به نوع زخم های ایجادی، تکنیک های متفاوتی برای ، درمان زخم جراحی لحاظ می گردد.

بهترین کلینیک درمان زخم

کلینیک درمانی دکتر زخم ، از سال 1388 در حوزه ی درمان تخصصی انواع زخم و اسکار ،بصورت فوق تخصصی و با تکیه بر دانش امروزی و نوین ، و با استفاده از پیشرفته ترین امکانات ، فعالیت خود را شروع کرده است و تمامی امکانات و ویژگی های بهترین کلینیک درمان زخم را بهمراه دارد.

متخصصین مختلف در حوزه های درمانی زخم کادر پزشکی دکتر زخم را تشکیل داده اند. از میان این متخصصین می توان به ، کارشناسان متخصص زخم ، جراحان پلاستیک و ترمیمی ، جراحان عمومی و… اشاره کرد.

تیم درمانی دکتر زخم ، با بهره گیری از جدیدترین تکنیک های درمانی و دانش نوین پزشکی ، آماده ی ارائه خدمات درمانی ، با بالاترین کیفیت و نتایج موفق ، به شما عزیزان می باشد.

پاسخ

نوزده − سه =